Jdi na obsah Jdi na menu
 


My, naše tělo a nemoci

 V tomto článku si povíme o zdraví a o tom, co ovlivňuje naše zdraví.

Inspiraci k tomuto článku jsem čerpala od pana Petra Velechovského, který mi na semináři Modrá Alfa jako první poskytl pohled na nemoc jako na zprávu našeho těla. Dále jsem se nechala inspirovat knihou Co nám tělo říká od Miroslava Hrabici – tuto knihu bych doporučila všem, kteří se chtějí vydat po stopách svých nemocí a zjistit tak jejich příčinu.

Naše tělo je obrazem naší duše, naše tělo je symbol našeho myšlení a našich postojů. Pokud správně pochopíme naši nemoc, přinese to ulehčení našemu tělu i duši.

Máme tendenci, jsme tak naučeni, se dívat na nemoc jako na nepřítele, jako na něco špatného. Začněme se na nemoc dívat jako na zprávu našeho těla.  Na zprávu o tom, že je potřeba udělat v životě nějakou změnu. Přeložit si tuto zprávu do srozumitelné řeči a pochopit co máme změnit je skutečně práce, ale stojí za to tu námahu vyvinout.

Co má tedy vliv na naše zdraví?

1.         Harmonický psychický stav – pozitivní myšlení podporuje zdraví, negativní myšlení podporuje nemoc. Pozitivní emoce podporují zdraví, negativní emoce – stres, smutek, zlost, pocit viny, bezmoc – to vše podporuje nemoc.

2.         Péče o tělo – volba stravy, dostatek pohybu, regenerace – sauna, masáž, oblékání

Naše tělo nás obvykle nezaskočí nějakou vážnou chorobou z ničeho nic. Někdy trvá celá léta, než se nám podaří si svojí chorobu vypěstovat a může to být i pěkná dřina. Určitě dostáváme  v dlouhém předstihu maličké varovné zprávičky: může to být rýma, odřené koleno, angína a jiné signály, ž není vše v pořádku.

Pokud tyto varovné zprávičky přeslechneme, teprve potom přijdou důraznější zprávy a když je zaženeme práškem, přicházejí ještě důraznější.

Práškem tedy nezměníme příčinu nemoci, ale odmítáme tímto postojem převzetí vlastní odpovědnosti za naslouchání signálům vlastního těla. 

Každý orgán v našem těle, každá část našeho těla má svoji symboliku. Je důležité, abychom se začali zabývat svými postoji, myšlenkami a vyléčili se. 

Nehledejte zázračné léky, které stejně nevyřeší příčinu, jen pochopte svůj příběh a něco pro to udělejte. Začněte hledat souvislosti, přestaňte být tolerantní k tomu, že se necítíte dobře. Pamatujte, dokud nemoc nepochopíte a nepoučíte se z ní, Universum je s Vámi natolik trpělivé, že Vám nemoc bude posílat zpět.

Nečekejte na to, až vaše nemoci budou závažnější, než třeba jen poraněné koleno, uvědomte si je včas, ušetříte si mnoho trápení a mnoho času. Važte si sebe i svého života a změňte své způsoby, které Vás zcela uzdraví.

Nemoc je NEmít MOC nad svým životem.

Pamatujte na to, že svůj svět si vytváříme my sami a převezměme za to jednou provždy svoji zodpovědnost, zjistěte si informaci a učte se….život nám přináší nádherné lekce .o)

 22347_297155923716_243843828716_3539735_2107903_n.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 208872
Měsíc: 2492
Den: 38