Jdi na obsah Jdi na menu
 


10 nejhorších ingrediencí, kterých byste se měli vyvarovat při používání kosmetiky....

26. 8. 2011

Bohužel lze jen konstatovat, že tyto ingredience obsahují prakticky všechny přípravky péče o pleť dostupné na trhu a to i pro děti. 

IMIDAZOLIDINYL UREA A DIAZOLIDINYL UREA
Jsou nejužívanějšími konzervačními látkami po parabenech. Je známo, že jsou primární příčinou kontaktní dermatitidy (Americká dermatologická akademie). Dvě obchodní jména pro tyto chemikálie jsou: Germall II a Germall 115. Žádná z těchto chemikálií nemá dobré protiplísňové účinky a proto musí být kombinovány s dalšími konzervačními látkami. Germall 115 uvolňuje formaldehyd při teplotách nad 10 stupňů. Tyto chemikálie jsou toxické.

METHYL, PROPYL, BUTYL A ETHYL PARABEN
Jsou používány k zábraně růstu bakterií v kosmetických přípravcích a k prodloužení jejich životnosti. Jsou široce používány, ačkoliv je známo, že jsou jedovaté. Způsobily již mnoho alergických reakcí a kožních vyrážek. Tyto chemikálie jsou toxické a obsahuje je PRAKTICKY 99 % veškerých krémů na trhu!

 

ilustracia.jpg

 

PETROLATUM - ROPA
Ropa je směs minerálních olejů a minerální oleje způsobují mnoho problémů, když jsou používány na kůži. Může způsobit fotosenzitivitu (podporovat sluneční poškození) a má sklon zasahovat do přirozeného zvlhčovacího mechanismu kůže, což vede k suché kůži a praskání. Jsou vám prodávány produkty, které vytvářejí právě ten stav, před kterým vás mají údajně chránit. Výrobci užívají ropu, protože je neskutečně levná.

PROPYLELENE GLYCOL
Jde většinou o syntetickou petrochemickou směs užívanou jako zvlhčovadlo. Bylo zjištěno, že způsobuje alergické a toxické reakce.

PVP/VA COPOLYMER
Ropný derivát používaný ve vlasových sprejích, trvalých ondulacích a v dalších kosmetických přípravcích. Může být považován za toxický, jelikož jeho částečky mohou působit jako antigeny v plicích senzitivních lidí.

SODIUM LAURYL SULFATE
Tato chemická substance je používána v šampónech pro její detergentní a pěnivé schopnosti. Způsobuje oční podráždění, kožní vyrážky, vypadávání vlasů, šupinatění kůže, lupy a alergické reakce. Tato substance je často zamaskována v pseudo - přírodních kosmetických přípravcích s vysvětlením "pochází z kokosového ořechu".

STEARALKONIUM CHLORIDE
Chemikálie užívaná ve vlasových kondicionerech a v krémech. Způsobuje alergické reakce. Stearalkonium chlorid byl vyvinut v textilním průmyslu jako změkčovadlo tkanin a je mnohem levnější a snadnější k užívání ve vlasových kondicionérech než proteiny a bylinky, které by udržovali vlasy zdravé. Je toxický.

SYNTHETIC COLORS - chemická barviva
Umělým barvám používaným k tomu, aby dělaly kosmetické přípravky "hezkými", byste se měli vyhnout za každou cenu, včetně barev na vlasy. Mohou být označeny jako FD&C nebo D&C, následováno označením barvy a číslem. Syntetické barvy mohou způsobovat rakovinu. Pokud tyto barviva jsou obsažena v kosmetických přípravcích, tak tyto přípravky nepoužívejte.

 

pamapeli_ka_zmen__2.jpg

 

SYNTETICKÉ VŮNĚ
Syntetické vůně používané v kosmetice mohou mít více než 200 přísad. Není možno se dovědět o jaké jde chemikálie, jelikož na etiketě bude jednoduše napsáno "vůně" ("fragrance"). Tyto chemikálie mohou způsobovat například: bolesti hlavy, závrate, vyrážky, hyperpigmentace, kašel, zvracení, kožní podráždění, atd. Rada: Nekupujte kosmetiku, která má slovo "parfém" ("fragrance") na etiketě složení.

TRIETHANOLAMINE
používán v kosmetických přípravcích k úpravě pH. A dále používán s mnoha mastnými kyselinami k pěměně kyselin na soli (stearáty), které se potom stávají základem pro čištení. TEA způsobuje alergické reakce, včetně očních problémů, suchosti vlasů a kůže a může být toxický, když se vstřebává do těla po dlouhý čas.

 

 

 

himalaya.jpg

 

 

 

 

Osobně jsem se sama vydala za průzkumem přírodní kosmetiky a na trhu na nás číhá několik nástrah.

Např. kosmetika Dr. Popov. Společnost Dr.Popov se řadí mezi společnosti, které prodávají přírodní kosmetiku.  Koupila jsem si jednu mastičku od této společnosti, použila jsem jeden večer a po aplikaci tohoto krému jsem se necítila příliš dobře. Druhý den ráno jsem tedy začala více zkoumat složení a recepturu této mastičky a na internetu Dr. Popov jsem našla:

Bylinné masti Dr. Popova  jsou vyráběny podle tradičních lidových receptur s využitím současných vědeckých poznatků. Základem všech mastí je kvalitní čištěné vepřové sádlo, které je velmi dobrým nosičem léčivých látek obsažených v bylinách.

Věřím tomu, že vepřové sádlo má své účinky, ale. Pro tento krém museli zabít zvíře, je to tedy skutečně přírodní čistá kosmetika?

Naštěstí existuje vždy možnost volby a výběru. 

 

slider_kosmetika.jpg

 

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 208872
Měsíc: 2490
Den: 38