Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nedostatek sexuálního vzdělání

7. 1. 2012

Většina z nás v raném dětství učili, že sex je něco špatného, nečistého a že by se o něm nikdy nemělo hovořit ve ,,slušné společnosti´´.

Vzpomeňte si na své dětství.  

Jak jste se dozvěděli o sexu?

Dozvěděli jste se o něm při vřelé, otevřené a láskyplné diskuzi s otcem nebo matkou?

Seděli jste spolu a vyprávěli Vám o svém milostném životě?

Vážně o tom pochybuji. Mnohem pravděpodobnější je, že jednou maminka řekla tatínkovi: ,,Měl by sis popovídat se synem o ptáčcích a včeličkách.´´ Na což otec reagoval slovy: ,,Hm, víš, maminka si s tebou chce o něčem promluvit. ´´

Soudě podle lidí, s nimiž se setkávám při terapeutické praxi, pouze 2% z nich považují své sexuální vzdělání v dětství a mládí za adekvátní.

Tito šťastní lidé se o věcech sexu dozvídali již v raném dětství od svých rodičů, kteří jim předávali informace, pocity, nápady a hodnoty. Jeden z důvodů, proč s Vámi rodiče o sexu nikdy nemluvili, je právě v tom, že ani s nimi si o tom v dětství nikdo nepovídal.Zůstávat v nevědomosti bylo přijatelné.

 Kolikrát se stane, že manžel přijde k ženě, pohladí ji po zadečku a políbí ji před dětmi. A žena se otočí a řekne, přestaň, jsou tu přeci děti.

Lidé se to také naučili doma,kde neviděli své rodiče se líbat, objímat, hladit se…Nestyďte se před svými dětmi, naopak dávejte si najevo svou lásku i před nimi…

Dejte dětem vědět, že maminka a tatínek jsou jeden do druhého blázen. (Že jste blázni, to už si myslí). Neskrývejte před nimi žádné své projevy lásky, objetí, pohlazení, doteky.

Buďte otevření. 

Víte, děti se prostě od Vás budou učit buď jak buď. Můžou se naučit, že láska mezi manželi je naprosto v pořádku a že je dobré jednat spolu něžně a citlivě. A nebo se mohou naučit, že manželství je bojiště. Ale tak či onak, něco se naučí. 

69176_1477376489794_1095202569_31211880_5107960_n.jpg

Z knihy sex začíná v kuchyni - Kevin Leman

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 208872
Měsíc: 2491
Den: 38