Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mluvte o tom, o čem se nemluví - o sexu ,o)

4. 2. 2012

O sexu se skoro nikdy nemluví. Přinejmenším ne o tom vlastním. Dokonce i po letech společného života se partneři baví jen zřídka naprosto jasně a otevřeně o tom, co by ten druhý opravdu chtěl. Neúnavně se okrádáme o vášnivou radost, dovolujeme si jenom bezpečný a významný stereotyp, aniž bychom opravdu věděli, zda to našemu partnerovi skutečně vyhovuje. Mnohé je pro něj možná vzrušující asi tolik, jako je hnětění těsta. A přesto si o to neřekneme.

Ačkoliv je sex přirozenou potřebou jako je jídlo a pití, často víme téměř všechno možné o kulinářských zálibách partnera, ale nic o těch sexuálních. Čím déle zamlčujeme naše potřeby, tím křečovitější nás sex bude. Především proto, že se ho budeme pokoušet stále častěji vyvarovat. 

Chybějící sexuální naplnění budeme ale pociťovat stále častěji a silněji. Nemůžeme ho potlačit. Potlačování sexu v nás vyvolává podrážděnost a nespokojenost. Dříve či později nás žene do náruče jiné osoby. Svěřovat bychom se rozhodně měli. Beztak si také rádi povídáme o tom, jaké jídlo dělá našemu tělu dobře. Tak proč se nebavit o tom, jaké laskání máme rádi?

Lépe vypadat jako ,,zkažený´´ v očích svého partnera, než se každý den omezovat a partnerovi něco předstírat. To už by člověk nebyl sám sebou. A partner by nedostal šanci, aby Tě opravdu poznal. Možná že má stejná přání a touhy jako ty. Možná že jen čeká na nějaké Tvé zanmení. Když se člověk ukáže v celé své sexualitě, dovolí také partnerovi, aby s ním skutečně sdílel sám sebe.

Neodděluj se od svého partnera. Sdílej s ním sám sebe, aniž bys z toho dělal požadavek. Na druhé straně Tvůj partner nemusí být tak sexuálně svobodný jako Ty nebo se nevyvíjel stejným směrem jako Ty. Možná potřebuje hodně lásky a ještě o něco více bezpečí, aby Tě mohl následovat do neznámého terénu. 

Žádná norma neexistuje

Sex je tak rozmanitý a jedinečný jako lidé sami. Někteří potřebují sex každý den, někteří jedenkrát za měsíc, někteří jenom dvakrát za rok. A někteří ho mají ještě méně často.

Nemít žádnou chuť na sex je tedy právě tak normální jako mít ji neustále. Mazlení může být právě tak intenzivní, intnimní a vzrušující jako testováním nových neznámých triků.

Důvěřuj prostě svým pocitům. Co by také mohlo být na Tvých pocitech špatného? Je to přece jen Tvoje tělo. Ty nejlépe víš, co potřebuješ a co ne. Důvěřuj si. Důvěřuj svému cítění.

Naslouchej si. Kdo říká, že musíš mít sex dvakrát týdně? Nebo dvakrát denně? Opravdu to chceš? Je to opravdu Tvůj pocit? nebo jsi to jenom převzal od druhých? Naslouchej jedině sobě. Sex je přirozená potřeba. Můžeš ho mít každý den nebo jen občas. Ptej se svého těla. Ono cí. Nikdo Tě nezná lépe, než Ty sám. 

 

69176_1477376489794_1095202569_31211880_5107960_n.jpg

 

Pravidla pro štastnou lásku - Pierre Franckh

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 208872
Měsíc: 2492
Den: 38