Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kouzlo v nás v moci přítomného okamžiku

Proto, abychom zažívali vnitřní mír, harmonii a naplnění, měli bychom se naučit velice důležitou věc:

Žít TADY a TEĎ

a tím se otevřít kouzlu v nás v moci přítomného okamžiku.

Mě osobně trvalo dlouhou dobu a bylo to mojí velkou lekcí naučit se žít teď a tady.  Stále jsem si  myslela, že cokoli se stane v budoucnosti, mě učiní šťastnou. Nebo jsem se v myšlenkách vracela do své minulosti a tak někde v koutku svého srdce doufala, že by se má minulost mohla stát přítomností. A tak jsem žila nějakou dobu v zajetí svých přání a tužeb. Závoj mé minulosti a budoucnosti zahalil můj život, že jsem úplně zapomínala žít přítomností.  

Před rokem a půl jsem byla s kamarádkou v Egyptě v Tabě a jednoho rána jsme se společně s pár místními lidmi ocitli v kempu mimo civilizaci. Šla jsem pozdravit na břeh moře vycházející slunce a na břehu moře mne přivítal nápis:

 

taba.jpg

 

(ŽÁDNÁ PŘÍTOMNOST, ŽÁDNÁ MINULOST, JEN TY A TEĎ)

Stála jsem a jen jsem zkrátka ,,BYLA´´. Před očima se mi začal odehrávat film, který byl filmem mého života...a konečně mi to došlo...kam se vracím a kam spěchám? V tu chvíli jsem si uvědomila, že jsem to já, kdo má ovládat své myšlenky a ne se jimi nechat zcela pohltit.

 Že můj život není v myšlenkách minulosti či budoucnosti. Dnes již vím, že je nutné poznat a pochopit svoji minulost, protože tam má původ to, co je tady a teď. Je také hezké snít, malovat si před očima svoji budoucnosti. Ale ta teprve vznikne z toho, co je tady a teď.   

Neříkám tedy, že nemáme mít plány a nedosahovat věcí, které se nám líbí a činí nám potěšení. To s tím nemá nic společného. Pokud si ale stále myslíme, že skrze cokoli v budoucnosti dosáhneme, budeme štastni, zase o to přijdeme. Prostě a jednoduše to nejde. Nervozita a spěch, která v nás vznikají, když se něco nedaří, ale vlastně i daří, nejsou branou do vytouženého ráje.

Kouzelný okamžik teď a tady, kdy není nic než přítomná chvíle, kdy není budoucnost ani minulost, kdy se ničeho nevzdáváme, ale zároveň ano…

Naučit se kouzlu žít v přítomnosti je těžké, ale nutné. Naše tělo potřebuje k životu kromě vzduchu, vody,  jídla a spánku, také energii. Tuto energii přijímáme pomocí čaker – energetických center na našem těle. Energii, kterou k životu potřebujeme, nemůžeme přijímat, když jsme myšlenkami v minulosti nebo v budoucnosti. Můžeme přijímat jenom tehdy, když jsme tady a teď. Tím se také takzvaně uzemníme a spojíme s Universem. Dokážeme tak vnímat svůj vnitřní hlas – intuici, která je zdrojem univerzálního vědění a naším nejlepším rádcem. 

86491662d.jpg

Když budeme v myšlenkách přelétat do minulosti nebo budoucnosti, budeme se tím přivírat přívod energie. Budeme se cítit unaveni, bez radosti a chuti do života. Kromě psychických problémů, si můžeme přivodit i problémy zdravotní, protože naše tělo nebude dostatečně energeticky zásobené a funkce orgánů tím bude oslabená.

Ve vašem nitru je přítomna radost a čeká jen na to, až ji začnete žít a vyjadřovat. Radost ze života je pokrmem pro vaši duši.

Hvězda radosti ze života vás povede do vnitřního vesmíru vaší radosti, k extatickému potenciálu překypujícího životního štěstí a spontánního potěšení ve vaší hře života.

Otevřete se všem nádherným, vzácným okamžikům a mnohotvárným aspektům svého života, okamžikům štěstí a opojné radosti ze života. Mějte radost ze sebe, ze svých vloh a schopností, prostě z daru své existence. Dovolte sobě samým užívat si celého duhového spektra svého bohatého života a těšte se i z maličkostí. 

NEČEKEJTE , protože nevíte, jak dlouho budete mít ještě příležitost... 

Přivítejte každý...skutečně každý nový den s láskou v srdci a poděkujte za něj.  Každé nové ráno, každé nové svítání přivítejte s vírou, že nadešel ten nejkrásnější den Vašeho života, protože Vám dává možnost spatřit všechny krásy světa a objevovat nová a nová tajemství života. Žijte radostně svůj život TADY a TEĎ, žijte v lásce se vším a všemi.  

S láskou můžete obejmout celý svět a najít cestu do svého nitra, projevit si úctu a poděkovat si, že jste právě tady a teď. Poděkujte si, že už víte, co je třeba učinit a prožít každý okamžik dnešního nádhreného dne.

Jiřinka

47769_10150250764725533_311648465532_14713953_2754902_n.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 208872
Měsíc: 2492
Den: 38