Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nikdy se nevzdávej...

19. 2. 2012

 Nikdy se nevzdávejte. Nikdy, nikdy, nikdy, v ničem - velkém či malém, důležitém či nicotném, nikdy se nevzdávejte ničemu. Nikdy nepodléhejte zdánlivě nepřekonatelné síle. Nic na světě nemůže vynahradit vytrvalost.Vytrvalost a odhodlání jsou samy o sobě všemohoucí. Bez ohledu na to, co si myslíte, že vidíte, vnímáte nebo cítíte, jděte stále dál a dál. Pokud půjdete dál, pak se nakonec dostanete tam, kam chcete jít.

Cokoli si dokážeme představit, a čemu dokážeme věřit, toho lze dosáhnout.Chyba je, že přemýšlíme o tom, co se nám nelíbí. Potom dostáváme to, co se nám nelíbí. Dostáváme vlastně to, co nechceme.

Mysl nezná hranic kromě těch, které sami uznáváme.

Neúspěch. Nezdar, Slova s velkým ,,N´´. Většina z nás už se o ně spálila, ať v dětství či v dospělosti, každý z nás jednou prožil své velke ,,N´´. Jaké by to bylo, kdybyste nezdar neznamenal konec všemu, kdyby byl odrazovým můstkem ke skoku na úplně jinou úroveň? Co když neexistuje nic takového jako neúspěch?

Co kdybychom chápali každý nezdar jako budíček do života? Jak by Vám to na Vaší cestě pomohlo? Co kdybyste na úspěchu hledali jen pozitivní zkušenosti? Není toto šance přehodnotit dosavadní život, pomyslnou cestu, po níž se ubíráme,zastavit se a položit si otázky, které jsme pravděpodobně v méně bouřlivých časech rozhodli ignorovat? Tedy: Co vlastně chceme? V čem jsme dobří? Co nás doopravdy zajímá? Často si pokládejte otázku: Co byste dělali, kdybyste věděli, že nemůžete selhat?

V každé nepřízní osudu, v každém neúspěchu a soužení je zároveň i počátek možného příštího úspěchu. Miřme vysoko a očekávejme hodně. Přeci jen - ten, kdo se vzdává, nikdy nevítězí a ten, kdo vítězí se nikdy nevzdává. A pokud někdy prohrajete či se Vám něco nepovede, vždy svou porážku berte jako ponaučení a ne jako porážku. 

Všechny příběhy jsou o proměně. Všechny příběhy jsou housenkou, která se v nějakém smyslu mění v motýla. Všechny příběhy vyžadují smrt a znovuzrození, aby se tento bolestný a nádherný proces uskutečnil. A stává se to ve filmech..i v životě.

 

41048_484043287192_393968902192_6567901_4960737_n.jpg

 

Každý sen se proměňujeme, procitáme do nových koncepcí světa kolem nás,překonáváme konflikty a vítězíme nad smrtí...jen abychom každé ráno znovu začali. Protože každý den je nástrojem přeměny a stejně tak náš život. Změna životních postojů, změna nás samých, aychom žili plnější a šťastnější život není vždy snadná, ale vždy je to velké dobrodružství.

Mnoho lidí světu říká, co chce udělat, ale již to z nějakého důvodu nezrealizuje. Proto neříkejte světu, co chcete udělat, udělejte to.Hledají smysl života ve vnějším světe, ale smysl života nenajdeme pod kamenem, kam ho někdo schoval. Smysl můžete dát životu pouze sami, z vlastního nitra.

Nečekejte, nikdy nenastane ten ,,správný čas´´. Začněte tam, kde jste a pracujte s jakýmikoliv nástroji, které máte po ruce, lepší nástroje najdete cestou.

Nejhlubším tajemstvím je, že život není procesem objevování, ale TVOŘENÍ. Proto se nesnažme zjistit, čím jsme, ale snažme se stát tím, čím CHCEME BÝT.

Není ostuda si přiznat, že děláte práci, která Vás nebaví a pustit se do hledání, kde je vlastně místo na zemi, kde můžete nejvíce přispět, kde můžete být nejvíce užiteční. Sebezpytování je skvělá věc a nemusíte se za ni stydět. Není ostudou změnit směr během cesty, ale je bolestivé na smrtelné posteli truchlit nad zmařenými sny. Odhalte svůj talent a zjistěte, pro co jste skutečně nadaní. Jedině tak si zajistíte klid od vlastní hlavy,a nebudete protestovat, že to, co děláte nemá smysl.

Nikdy NEODKLÁDEJME život na zítra. Život je AKCE, nikoliv reakce. Tajemství štěstí spočívá najít, co opravdu děláme rádi a dát do toho veškerou energii.

 love-couple-hug-sun-vintage-ballons-9bc4b94a93793a060e1651bfbcd7c115_h.jpg

Buďte odvážní a mějte pevnou vůli. Odvaha je to, co Vám umožné žít vlastní život podle svých představ. Pevná vůle Vám umožní řídit vlastní život tak, jak si představujeme a ne přijímat to, co nám život sám přináší.

Svět je naplněn nekonečnými možnosti a my jsme ti, kteří mají nekonečnou možnost výběr.

Staňte se tvůrci svého života. Chce to skutečně vytrvalost, mnohdy se budete muset utkat sami se sebou, sundat masky, které často hrajete a které Vám brání prožívat život v harmonii, protože máte pocit, že když budete mít tuto masku, bude Vás mít svět rád. Upřímně si odpovězte na otázku: Co chci já a co ode mne chtějí ti druzí?

Pravda je taková, že ostatní Vás mohou milovat aniž byste hráli hru:,,Budu takový, jakého mě chceš mít´´. Dovolte si žít svůj život a utvářet si ho přesně tak, jak vy chcete. Buďte upřímní k sobě i k druhým a buďte sami sebou. To je dar, který dáváte sobě i světu.

Jiřina

 

oblaka2.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 208872
Měsíc: 2492
Den: 38